Порядок розкриття банківської таємниці удосконалиться

Національний банк привів у відповідність до вимог законодавства України порядок розкриття банківської таємниці.

Зокрема, як повідомляє прес-служба регулятора, НБУ зробив це відповідно до норм Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів».

Цим Законом, ухваленим Верховною Радою 31 жовтня 2019 року, були внесені зміни, зокрема, до статті 62 Закону «Про банки і банківську діяльність», що передбачають спрощення порядку розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю. Державні органи, визначені в пунктах 3, 3-1 та 3-2 частини першої статті 62 Закону «Про банки і банківську діяльність», можуть отримати на письмовий запит без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, включаючи інформацію про контрагентів, навіть якщо їхні рахунки відкриті в інших банках.

З цією метою Національний банк упорядкував норми Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених Постановою Правління НБУ від 14.07.2006 р. №267, відповідно до законодавства.

Зазначені норми передбачені Постановою Правління НБУ №13 від 31 січня 2020 року «Про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: