Оцінку майна розвиватимуть за міжнародними стандартами

Світовий банк надаватиме технічну допомогу Фонду державного майна України у системному реформуванні галузі оціночної діяльності, повідомляє прес-служба ФДМУ.

Експерти Світового банку надаватимуть технічну допомогу у питанні чинних стандартів оцінки та нормативно-правової бази щодо діяльності оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності в Україні з метою її приведення у відповідність до сучасної міжнародної практики.

Відповідні домовленості щодо подальшої співпраці та дорожню карту такої взаємодії було досягнуто на зустрічі за участі Голови ФДМУ з представниками Світового банку.

Під час зустрічі було наголошено на необхідності перегляду положень Закону «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», вдосконалення Національних стандартів оцінки щодо відповідності їх міжнародним стандартам, удосконалення системи підготовки оцінювачів.

Також було наголошено, що існує гостра необхідність впровадження в Україні світової практики оцінки нерухомого майна і ліквідування практики так званої «фракційної» оцінки, яка визначає вартість нерухомого майна як суму вартості землі та земельних поліпшень.

Сторони домовились про те, що технічна допомога від Світового банку буде надана за такими напрямами:

– підтримка ФДМУ в розробці алгоритму модуля автоматичного визначення оціночної вартості нерухомості Єдиної бази даних звітів про оцінку;

– допомога у підготовці і розробці змін до Закону «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»;

– створення консультативно-дорадчого комітету, який міг би бути ключовим консультативним органом для всіх зацікавлених сторін з точки зору представлення їх інтересів у галузі оціночної діяльності;

– перегляд Національних стандартів оцінки;

– робота щодо удосконалення навчальних програм підготовки оцінювачів.

Місія Світового банку у грудні 2019 року провела роботу з розгляду існуючих стандартів оцінки та нормативно-правової бази щодо діяльності оцінювачів в Україні. У результаті роботи експерти СБ знайшли ряд ознак, за якими норми і принципи діяльності оцінювачів в Україні демонструють відхилення від міжнародних практик і можуть бути вдосконалені. Зокрема, за рахунок зменшення фрагментації регулювання в галузі оцінки, актуалізації застарілих національних стандартів оцінки, а також етичних стандартів оцінки, розширення доступу до даних про оцінку.

Команда фахівців Світового банку мала бесіди з різними посадовцями в органах влади та зацікавленими сторонами, включаючи представників ФДМУ, саморегулівних організацій оцінювачів, Міністерства юстиції, Державної служби України з геодезії, картографії та кадастру, НБУ, Фонду гарантування вкладів, НКЦПФР, Нотаріальної палати України, Державної податкової служби та окремих банків.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: