Як убезпечити бізнес від курсових коливань

Минув рік масштабної валютної лібералізації. І вже майже рік українські підприємці мають сучасний інструментарій для хеджування валютних ризиків в умовах гнучкого курсоутворення. Поки що ці можливості використовуються не часто, бо банки не надто активно пропонують такі інструменти, а бізнесмени та фінансові директори не завжди знають, що такі можливості вже є.

Ці можливості обговорювалися на другому семінарі Національного банку для підприємців «Як убезпечити бізнес від курсових коливань», повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Основними тезами семінару були такі.

Для виробничої компанії хеджування є зручним і важливим інструментом, адже ризикувати в режимі «пан або пропав» притаманно саме професійним ринковим спекулянтам. Реальному бізнесу доцільно зафіксувати свою маржу і не залежати від коливань на ринках, що і роблять усі великі компанії у світі.

В Україні бізнес вже має змогу укладати форвардні контракти з фіксацією валютного курсу в майбутньому для хеджування ризиків за операціями експорту та імпорту товару (продукції, робіт, послуг, прав інтелектуальної власності та інших немайнових прав), а також за кредитними договорами про залучення коштів від нерезидентів або банків.

Українські компанії не хеджують валютні ризики, бо звикли, що курс гривні у попередні роки міг лише послаблюватися і прогнозувати його було легко. Проте в умовах гнучкого курсоутворення курс гривні відображує реальний стан справ в економіці, і якщо вони поліпшуються, то зміцнюється і національна валюта. Тому зараз хеджування – це нагальна необхідність.

Підприємствам слід думати про доходи від основної діяльності, а не про спекулятивний прибуток від курсових коливань, гонитва за яким може завдати збитків. Хеджуючи валютні ризики, компанія одразу фіксує курс угоди в майбутньому і може його закладати у свої розрахунки (наприклад, собівартості). Тому маржа і прибуток вже зафіксовані і збитку від зміни курсу не може бути.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: