НБУ розповів про співпрацю з правоохоронними органами

Національний банк у 2019 році продовжував надавати правоохоронним органам відомості, що можуть свідчити про організовану злочинну діяльність, інформує прес-служба НБУ.

Ці дані були отримані під час здійснення перевірок з питань фінансового моніторингу та дотримання вимог валютного законодавства.

Так за минулий рік до правоохоронних органів надіслано за результатами:

– перевірок з питань фінансового моніторингу – 24 листи з інформацією про підозрілі фінансові операції клієнтів банків та небанківських фінансових установ на загальну суму близько 29,2 млрд. грн., $98 млн.;

– валютного нагляду – 18 листів про великомасштабні операції клієнтів банків щодо фінансових операцій на загальну суму близько 1,4 млрд. грн., $1,12 млрд., 51,1 млн. євро, 69,6 млн. російських рублів, 48 млн. злотих.

Водночас упродовж 2019 року надіслано чотири повідомлення про підозрілі фінансові операції до Національного антикорупційного бюро України, а також на підставі статті 9 Закону «Про боротьбу з тероризмом» – один лист до Служби безпеки України.

Здебільшого надана правоохоронцям інформація стосувалася проведення клієнтами банків/небанківських фінансових установ фінансових операцій, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов’язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, уникненням оподаткування тощо.

Крім того, торік Національний банк відповідно до Договору про співробітництво та обмін інформацією між Державною службою фінансового моніторингу України та Національним банком на постійній основі надавав спеціально уповноваженому органу одержану під час виконання своїх функцій інформацію про фінансові операції та їх учасників, пов’язану з підозрою в легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванні тероризму та фінансуванні розповсюдження зброї масового знищення.

Слід нагадати, що за 2018 рік Національний банк направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 50 фінансових установ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: