Нацбанк пропонують віднести до п’ятої черги кредиторів

Відповідні зміни до законодавства готуються у Парламенті.

Зокрема, Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні розглянув проект закону «Про внесення змін до Розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» щодо сприяння виконанню Національним банком України функцій із захисту інтересів вкладників і кредиторів неплатоспроможних банків» (реєстраційний №2459).

Основною метою законопроекту є забезпечення конституційних прав громадян та відновлення довіри до Національного банку, банків та інших фінансових установ, вжиття оперативних заходів та мінімізації можливих збитків громадян при виконанні своїх кредитних зобов’язань перед неплатоспроможними банками.

Документом передбачено віднесення вимог НБУ як забезпеченого кредитора за кредитними договорами рефінансування з неплатоспроможними банками до п’ятої черги кредиторів. Зазначений порядок буде застосовуватися лише до банків, які станом на 1 січня 2019 року вже були віднесені до категорії неплатоспроможних, та процедуру ліквідації таких банків не завершено. А отже, запропонована законопроектом норма має тимчасовий характер та втратить дію, коли всі вказані банки будуть ліквідовані, або всі кредити рефінансування цих банків будуть повернуті.

За результатами розгляду документа Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: