Порядок переказу коштів роботодавцем на виплату заробітної плати працівникам буде оптимізовано

Це пов’язано із запровадженням в Україні міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) , інформує прес-служба НБУ.

Клієнт банку (роботодавець) отримає змогу формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам підприємства (організації, установи) із зазначенням номера рахунку працівника за стандартом IBAN, у тому числі на рахунок, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором.

Відповідні зміни містить проект Постанови Правління НБУ «Про внесення змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті».

Це дасть можливість працюючим громадянам реалізувати право самостійно відкривати рахунок у будь-якому банку для отримання заробітної плати або винагороди за виконану роботу.

«Громадянин, а не роботодавець, має сам обирати банк, що обслуговуватиме його рахунок. Таке право передбачене законодавством про оплату праці, і ми хочемо, щоб це право дійсно реалізовувалося. Адже це стимулюватиме банки до конкуренції, сприятиме підвищенню рівня обслуговування клієнтів та розширення спектру банківських послуг», – зауважив Заступник Голови НБУ Сергій ХОЛОД.

Також проектом вносяться інші нововведення до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, пов’язані зі змінами в законодавстві України, зокрема Кодексі України з процедур банкрутства, Законі «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Більш детально – у проекті Постанови Правління НБУ «Про внесення змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: