НБУ визначив перелік банків для стрес-тестування

У 2020 році стрес-тестування проходитимуть 16 банків.

За інформацією прес-служби НБУ, регулятор визначив перелік банків, які проходитимуть стрес-тестування, що є складовою щорічної оцінки стійкості, а також затвердив технічне завдання для її проведення у 2020 році.

Оцінка стійкості здійснюватиметься станом на 1 січня 2020 року. Вона передбачає оцінку якості активів (asset quality review – AQR) для всіх банків та додатково стрес-тестування для окремо визначеного переліку великих банків.

Оцінку якості активів у 2020 році проходитимуть 74 із 75 установ, які мають банківські ліцензії (банк «Розрахунковий центр», який здійснює лише розрахункові операції, не проходитиме оцінку стійкості).

Стрес-тестування, додатково до оцінки якості активів, у 2020 році проходитимуть 16 банків, на які припадає 44% активів банківської системи.

Спершу їх було відібрано 25 за тими самими критеріями, що і минулого року: обсяг активів, зважених на ризик, депозитів та кредитів фізичних осіб. Потім ті банки, які за результатами стрес-тестування двічі поспіль у 2018 та 2019 роках не потребували додаткового капіталу, було виключено з переліку, вони проходитимуть лише оцінку якості активів. Таке рішення узгоджується із принципами ризикорієнтованого наглядового підходу.

Таким чином, у 2020 році стрес-тестування проходитимуть такі банки:

– Ощадбанк

– Альфа-банк

– Укрексімбанк

– ПУМБ

– Універсал Банк

– Банк Південний

– Таскомбанк

– Мегабанк

– А-Банк

– Сбербанк

– Банк Кредит Дніпро

– Банк Восток

– МТБ Банк

– Банк інвестицій та заощаджень

– Правекс Банк

– Банк Форвард

За результатами оцінки стійкості для банків буде визначено необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та нормативу достатності основного капіталу (Н3).

Ці підходи встановлено Рішенням Правління НБУ №105-рш «Про затвердження Технічного завдання для здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України у 2020 році», яке набуло чинності з 7 лютого 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: