Законодавство платіжного ринку планують кардинально оновити

НБУ презентував пропозиції до проекту закону «Про платіжні послуги». Презентація відбулась у ході зустрічі з представникам банківської та фінансової спільноти, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook. 

Потреба в оновленні чинного закону про платіжні системи та переказ коштів в Україні виникла ще кілька років тому. Цей Закон, ухвалений ще у 2001 році, уже не відповідає вимогам сьогодення і сучасним тенденціям на українському та світовому платіжному ринках. Саме тому Національний банк впродовж останнього року працював над фундаментальним оновленням законодавства, що регулюватиме діяльність українського ринку платежів.

Фахівці Нацбанку розповіли учасникам зустрічі про ключові зміни на платіжному ринку, що передбачає презентований документ, зокрема:

– на ринку платежів з’являться нові платіжні послуги та нові постачальники цих послуг;

– система ліцензування та реєстрації діяльності на платіжному ринку буде оновлена – у залежності від тих послуг, що надаватимуть платіжні установи;

– емітентами електронних грошей зможуть бути не лише банки, але й інші учасники платіжного ринку, що отримали відповідну ліцензію;

– передбачається трансформація платіжних систем в інших суб’єктів платіжного ринку, завдяки скасуванню необхідності створення або обов’язкової участі у платіжній системі для надання платіжних послуг;

– завдяки імплементації норм Євродирективи PSD2 в Україні у 2022 році має запрацювати відкритий банкінг (безпечний онлайн-доступ до коштів та даних на клієнтських рахунках для окремих категорій постачальників, що надають послуги ініціювання платежу та надання консолідованої інформації за рахунками) тощо.

Загалом учасники банківського та платіжного ринку позитивно оцінили пропозиції центрального банку та констатували розширення можливостей, що передбачає нове регулювання. Їх цікавило, як нове регулювання вирішуватиме питання фінансового моніторингу, податкового контролю за рахунками, ризиків, платіжного шахрайства, гарантування збереження коштів на рахунках клієнтів, віддаленої ідентифікації тощо.

Національний банк розраховує на тісну співпрацю з учасниками фінансового ринку у роботі над текстом нового законодавчого документа щодо платіжних послуг. Регулятор очікує на конструктивний діалог з метою створення такого документа, який максимально задовільнить усіх учасників фінансового ринку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: