Національні стандарти оцінки майна мають бути приведені у відповідність до міжнародних стандартів

Пріоритетним завданням ФДМУ, як регулятора оціночної діяльності, є вдосконалення законодавства в галузі оцінки і приведення Національних стандартів оцінки до сучасних міжнародних стандартів.

Таку позицію озвучив Заступник Голови ФДМУ Андрій ЄГОРОВ на круглому столі «Вплив фракційної оцінки на розвиток оціночної діяльності та на інституційну інфраструктуру ринку нерухомості», інформує прес-служба Фонду.

Зокрема, він зазначив: «Не дивлячись на задеклароване в Законі «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», що нормативно-правові акти з оцінки майна здійснюються на засадах міжнародних стандартів оцінки, вітчизняні Національні стандарти оцінки є застарілими і наразі не відповідають засадам міжнародних стандартів, оскільки не враховують всі потреби і виклики, що виникають перед професійною оцінкою, у зв’язку з динамічними змінами на ринках. Одним із основних протиріч існуючої оціночної практики в Україні з міжнародною практикою є так звана «фракційна оцінка», що не враховує цілісну природу нерухомого майна, штучно розділяючи поняття «земельна ділянка» і «об’єкт нерухомого майна».

У круглому столі взяли участь фахівці Національного Банку України, Міністерства юстиції України, Держгеокадастру, експерти провідних наукових установ України, представники саморегулівних професійних організацій та фахівці з нерухомості.

Учасники обговорили ряд важливих питань, зокрема, вони наголосили на необхідності їх комплексного вирішення шляхом визначення єдиного регулятора оціночної діяльності та внесення змін до відповідних законодавчих актів.

У результаті засідання учасниками буде ухвалено Резолюцію, яку буде надіслано відповідним органам державної влади.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: