Фонд гарантування активізував свою діяльність

Січень став місяцем високої ділової активності для Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, інформує його прес-служба.

Так, у січні 2020 року були остаточно ліквідовані чотири банки: ПАТ «Грін Банк», ПАТ «Міський комерційний банк», Банк «Демарк» та АТ КБ «ТК Кредит». Інформація щодо них внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань стосовно припинення цих банків як юридичних осіб.

По окремих банках Фонду гарантування вдалося досягти за результатами ліквідації високих результатів з погашення кредиторських вимог. Так, по банку «ТК Кредит», ліквідацію якого було завершено в січні 2020 року, були задоволені вимоги кредиторів 7 черги в повному обсязі (вимоги юридичних осіб). Також на 58% погашена 9 черга кредиторів цього банку (вимоги пов’язаних осіб), сума виплачених коштів становила 972,6 млн. грн.

Крім цього, у січні були повністю задоволені вимоги кредиторів банку ПАТ «АКБ «Київ». Залишкове майно в сумі 66,923 млн. грн. передано акціонерам банку, зокрема Міністерству фінансів України – 99,99%.

У ПАТ «Банк «Юнісон» вимоги кредиторів задоволені в повному обсязі станом на 28.01.2020 р. Кредитори отримали гроші на загальну суму 174,8 млн. грн. Виконавчою дирекцією прийнято рішення про завершення задоволення кредиторських вимог та право акціонерів на отримання залишкового майна.

Всього станом на початок 2020 року банки, ліквідацію яких уже завершено, а також банки, ліквідація яких здійснюється Фондом, задовольнили вимоги кредиторів на загальну суму 44,67 млрд. грн. При цьому кредиторам 4 черги погашено 3,1 млрд. грн.

Варто відзначити, що на початку цього року Фонду вдалося достроково погасити частину боргу перед Мінфіном – на суму 2 млрд. грн.: 1,3 млрд. грн. за векселями та 0,7 млрд. грн. за відсотками. Таким чином, на сьогоднішній день Фонд загалом повернув державі більше 43 млрд. грн., тобто понад половину суми своїх запозичень. Залишок боргових зобов’язань Фонду становить 48,14 млрд. грн. у вигляді векселів та ще понад 65,71 млрд. грн. відсотків.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: