Регуляторне навантаження на банки, які не працюють з іноземною валютою, зменшиться

Національний банк уточнив вимоги до виконання нормативу LCR в іноземній валюті для банків, співвідношення зобов’язань яких в іноземній валюті до усіх зобов’язань становить менше 5%. Про це інформує прес-служба регулятора.

Такі банки продовжать розраховувати LCR в іноземній валюті для цілей нагляду, проте не матимуть зобов’язання забезпечувати дотримання його значення на рівні 100%. Такий підхід зменшить регуляторне навантаження на банки, які не працюють з іноземною валютою.

Уточнення вимог щодо застосування нормативу LCR в іноземній валюті враховує рекомендації Базеля ІІІ та норми європейського законодавства.

Це рішення затверджене Постановою Правління НБУ №21 від 19 лютого 2020 року «Про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні», яка набуває чинності з 20 березня 2020 року.

Слід нагадати, що коефіцієнт покриття ліквідністю (LCR) установлює мінімально необхідний рівень ліквідності для покриття чистого очікуваного відпливу коштів з банку протягом 30 днів з урахуванням стрес-сценарію. Наразі норматив LCR встановлено за всіма валютами, а також окремо за групою іноземних валют у розмірі 100%.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: