НБУ запровадить процентний своп з банками

Новий фінансовий інструмент буде введено у другому півріччі 2020 року з метою пожвавлення банківського кредитування, інформує прес-служба регулятора.

Для цього НБУ розширив периметр завдань, визначених Положенням про основи процентної політики Національного банку. Відтепер завдання процентної політики буде полягати не лише в утриманні на певному рівні короткострокових ставок міжбанківського ринку (що є першою ланкою процентного каналу монетарного трансмісійного механізму), а й посилення дієвості тих ланок трансмісійного механізму, які забезпечують вплив короткострокових ставок на вартість довгострокових фінансових інструментів. Це буде досягатися, зокрема, через проведення Національним банком операцій з процентними свопами і встановлення ставок за ними.

Запровадження нового інструменту спрямоване на виконання одразу декількох цілей.

По-перше, використання процентного свопу з банками посилить дієвість монетарної політики Національного банку. Важливою складовою механізму ціноутворення за цим інструментом є рівень короткострокових ставок міжбанківського ринку, які корелюють з обліковою ставкою НБУ. Тож банки, які укладатимуть процентні свопи, матимуть додатковий стимул корегувати власні процентні політики відповідно до динаміки облікової ставки.

По-друге, поштовх для запуску ринку процентних свопів, яким може стати участь Національного банку у таких операціях, дасть змогу банкам знижувати власні процентні ризики. Це, у свою чергу, сприятиме розвитку довгострокового кредитування як підприємців, так і населення, зокрема й іпотеки.

Порядок встановлення процентних ставок за операціями своп процентної ставки та умови проведення Нацбанком таких операцій із банками на міжбанківському ринку будуть регламентовані окремими нормативно-правовими або розпорядчими актами регулятора, робота над якими буде завершена упродовж наступних місяців.

Відповідні норми затверджені Постановою Правління НБУ №20 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Вона набула чинності з 21 лютого 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: