Попит на цифрову валюту буде стимулювати поширення операцій з нею

Центральні банки досліджують цифрові валюти і намагаються з’ясувати, яким може бути практичне застосування такого інноваційного інструменту.

Як повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook, про це спілкувались учасники українського платіжного ринку під час панельної дискусії у межах конференції CBDCinUA2020. Представники Нацбанку, банків, мобільного оператора, платіжних компаній та компаній-розробників поміркували про можливе майбутнє цифрової валюти в Україні і різні можливості її використання.

«На нашу думку, е-гривня може бути цікавою, у першу чергу, звичайному користувачу, адже по суті вона є цифровим аналогом готівки. Якщо у майбутньому клієнт відчує переваги цифрової валюти, а це, в першу чергу, швидкість та низька вартість платежу, він і надалі користуватиметься саме таким інструментом. Водночас попит на цифрову валюту буде стимулювати поширення операцій з нею, а учасників ринку – розвивати інфраструктуру», – зауважила Ольга ВАСИЛЄВА, Заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ.

Зі свого боку, інші учасники дискусії погодилися, що ключовим питанням у розвитку нових інноваційних рішень є їхня вартість. Доступність послуги за ціною впливатиме на рівень фінансової інклюзії та залученості громадян до фінансової системи.

Також цікавим питанням, що викликало жваве обговорення, стала можлива роль банків у новій екосистемі. Чи зможуть їх переваги та досвід (велика практика обслуговування клієнтів, високий рівень захисту інформації та цінностей, вибудовані процеси фінансового моніторингу) забезпечити їм стабільне місце у новій екосистемі? Відповідь на це питання світовий фінансовий ринок ще має знайти.

«Завтрашній день може змінити звичну нам систему – ще вчора питання створення цифрових валют центральних банків перебувало виключно у дослідницькій площині, а сьогодні все більше центробанків світу приєднуються до цієї теми і переходять до практичних кейсів. Національний банк України нарівні з іншими центробанками світу також рухається в темі CBDC. Так, ринок буде змінюватись: будуть змінюватись і його суб’єкти, і потреби користувачів. Інноваційний розвиток через конкуренцію впливатиме на вартість послуг і покращуватиме їх якість. Нам всім потрібно дивитися уперед і бути готовими до нових реалій», – констатувала Ольга Василєва.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: