Механізм повернення коштів кредиторам четвертої черги удосконалять

Відбулося чергове засідання Ради громадського моніторингу (РГМ) при ФГВФО.

Як повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів, основними питаннями до обговорення стали проведення конкурсу серед юридичних консультантів на представництво інтересів ФГВФО у судових процесах закордонних юрисдикцій по АТ «ДЕЛЬТА БАНК» та АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ», а також питання якості активів та формування ціни на деякі лоти, торги по яких призначені на найближчий час.

Представники Фонду докладно висвітлили порядок і умови проведення конкурсу з залучення юридичних консультантів – представників інтересів Фонду в закордонних юрисдикціях, а також критерії оцінки та вимоги до його учасників. Наразі проходить кваліфікаційний відбір та перевірка ділової репутації кандидатів, які беруть участь у конкурсі.

Під час обговорення Директор-розпорядник ФГВФО Світлана РЕКРУТ наголосила на тому, що Фонд зацікавлений в якісному і неупередженому проведенні конкурсу, оскільки є всі підстави розраховувати на повернення в Україну коштів, виведених власниками істотної участі неплатоспроможних банків, та погашення за рахунок цих коштів боргів перед кредиторами і бюджетом.

Актуальним для кредиторів неплатоспроможних банків залишається питання якості активів та умови їх реалізації. Під час засідання представники Фонду детально відповіли на питання щодо складу та ціни деяких активів і їхніх пулів, а також щодо судових рішень щодо продажу активів та стан їх виконання.

Голова Ради громадського моніторингу при ФГВФО Максим ГАРУС ініціював утворення при РГМ тимчасового робочого органу у вигляді експертної групи з питань розробки механізму повернення коштів кредиторам четвертої черги. Завданням цієї групи стане оперативна підготовка відповідної нормативно-правової бази, якою буде створено умови для покриття завданої вкладникам шкоди та визначено статус кредиторів у результаті припинення банку як юридичної особи. До експертної групи планується залучити вкладників, представників регуляторів, членів Парламенту, фахівців з фінансового права.

«Вважаю дуже важливим рішення про утворення експертної групи з розробки механізму повернення коштів кредиторам четвертої черги. Сподіваюсь, що вона стане платформою для діалогу між кредиторами, державними органами, Фондом та експертами, у результаті якого вкладники четвертої черги отримають свої кошти», – зазначив Максим Гарус.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: