Нацбанк рекомендує бізнесу звернути увагу на інструменти хеджування

Українська економіка рухається помірно-стабільним темпом. Водночас питання структурних реформ – це те, що не дозволяє країні рухатись більш швидко.

Про це йшлося у ході зустрічі бізнес-спільноти Європейської Бізнес Асоціації з представниками НБУ, зазначається у прес-релізі ЄБА. На ній були проаналізовані перспективи України щодо подальшого забезпечення макроекономічної стабільності, кредитної політики, валютної лібералізації, співпраці з МВФ, питання cashless та розвитку ситуації в 2020 році.

За підсумками 2019 року країна має 3,2% зростання і розвиток продовжує прискорюватись. Щодо інфляції, НБУ досяг цілі, яку декларував ще в 2015 році – наприкінці минулого року інфляція склала 4,1%. Інфляційні очікування мають тенденцію до зниження, проте у населення вони все ж можуть залишатись високими через негативний минулий досвід.

Водночас макроекономічній стабільності сприяла розумна фіскальна політика Уряду. Так, яскравим показником є відношення державного боргу до ВВП, яке минулого року зменшилось до 50%, тоді як в 2015-2016 роках дане співвідношення складало до 90%. Крім того, по платіжному балансу ситуація є також сприятливою – він перебуває на рівні 2,6%.

Наприкінці минулого року відбулась ревальвація гривні. Визначальними фундаментальними факторами було те, що продуктивність української економіки підвищувалась (це відображалось у сільському господарстві, зростав експорт послуг ІТ, який торік склав більше $4 млрд.). Крім того, вплинув прихід нерезидентів на ринок державних цінних паперів. У 2019 році відбулась імплементація Закону «Про валюту і валютні операції», і протягом року було здійснено також низку валютних послаблень.

На зустрічі представники НБУ все ж рекомендували бізнесу звернути увагу на інструменти хеджування, який варто використовувати, у тому числі від ризику ревальвації. Так, за інформацією НБУ, наразі ринок активізувався і попитом починає користуватися форвард.

У Нацбанку також наголосили, що в подальшому інфляція буде перебувати нижче цільового діапазону, розвиток економіки прискорюватиметься, а платіжний баланс буде в межах до 4%. Крім того, монетарна політика має всі підстави зберегти тренд на пом’якшення, на кінець року облікова ставка може бути на рівні 7%. Планується зрушення з місця ситуації в іпотечному кредитуванні, а валютна лібералізація продовжиться і в планах – зняти обмеження на купівлю валюти без зобов’язань (наразі бізнес купує під контракти).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: