Майже половина кредитного портфеля банків – це непрацюючі кредити

Це кредити, які дуже довго не обслуговують і не повертають. Кількість таких кредитів – один із показників, що сигналізують про стан здоров’я фінансового сектору. Про це повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Тягар, який ніяк не може скинути банківська система України, є результатом негативних практик минулого – низьких стандартів кредитування, масового кредитування пов’язаних з власниками банків осіб та значної концентрації кредитів – на які наклались дві кризи (2008-2009 років та 2014-2016 років) і недостатня захищеність прав кредиторів.

Поступово банківська система вирішує цю проблему. На сьогодні всі непрацюючі кредити визнані банками, рівень покриття їх резервами постійно зростає та на сьогодні становить приблизно 95%. Тому надалі непрацюючі кредити суттєво не впливатимуть на фінансові результати та капітал банків.

Але банки мають і далі розчищати баланси – проводити реструктуризації, списувати чи продавати непрацюючі кредити.

На сайті Національного банку було створено окремий розділ, який дозволяє ретроспективно побачити, як зростали обсяги NPL на балансах банків. Це нагадування про наслідки активної кредитної експансії, яка не має відбуватись за рахунок збільшення ризиків для фінансової стабільності.

Окрім того, це перший із серії дашбордів Національного банку, присвячених індикаторам фінансової стабільності – показникам, які Національний банк відслідковує, аби контролювати ризики, зокрема системні, та вчасно на них реагувати.

Більш детально – в інформації НБУ

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: