Приватизація в Україні розблокована

У Фонді держмайна розповіли про активізацію приватизаційних процесів.

Уряд передав в управління Фонду 417 нових підприємств, включив у список великої приватизації 4 державних підприємства: АТ «Перший київський машинобудівний завод», АТ «Державно-продовольча зернова корпорація», ДАК «Хліб України» та ДП «Артемсіль України», а також прийняв постанову про передачу в управління Фонду
19 підприємств від Міненерго, повідомляє прес-служба ФДМУ.

За словами Голови ФДМУ Дмитра СЕННИЧЕНКА, безпрецедентність рішення Уряду полягає в кількості переданих з метою подальшої приватизації підприємств. Для порівняння – за попередні п’ятнадцять років на приватизацію було передано всього 97 підприємств, а на сьогодні в управлінні Фонду держмайна для подальшої приватизації знаходиться 961 об’єкт.

«Ми, як Фонд державного майна, успішно продовжуємо виконувати програму залучення інвестицій в Україну за допомогою прозорої приватизації. Для цього ми вже розробили та впровадили відкриті та найсучасніші методи в історії України: VDR (http://vdr.spfu.gov.ua/), діджитал кабінети, сайт https://privatization.gov.ua/. Завдяки злагодженій роботі команди приватизація в Україні, яка була фактично відсутня останні 15 років, нарешті розблокована», – заявив Дмитро Сенниченко.

З метою подальшої приватизації буде проведено реструктуризацію кожного підприємства та підготовку до прозорих аукціонів із залученням приватних інвесторів.

Крім запровадження інноваційних підходів, за словами Голови ФДМУ, принциповим питанням є подолання корупції. Тому, завдяки ефективному процесу приватизації, Фонд залучає компетентних інвесторів до управління активами, які раніше були збитковими через корупційні схеми.

Нагадаємо, у грудні 2019 року Кабінет міністрів України вже розпочав процес передачі на приватизацію 530 держпідприємств. Загалом вже 961 об’єкт передано в управління Фонду держмайна для подальшої приватизації. Аукціони, відповідно до закону про приватизацію, проходять в електронній торговій системі Прозорро.Продажі.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: