Платіжний ринок отримає нові можливості

Платіжний ринок активно включився в обговорення започаткованого Національним банком оновлення законодавчого регулювання у сфері платежів. Так, нещодавно відбулися дві зустрічі представників Національного банку з учасниками ринку платежів та переказу коштів. Про це повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Зокрема, Заступник Голови НБУ Сергій ХОЛОД разом із експертами і керівниками профільних підрозділів НБУ обговорив пропозиції регулятора до законопроекту «Про платіжні послуги» з представниками компаній – членів Американської торговельної палати в Україні. А у Національному банку відбулася подібна зустріч із представниками небанківських фінансових компаній.

Загалом, учасники ринку платежів та переказу коштів підтримують зміни, що пропонує регулятор. Водночас, ураховуючи новаторські норми проекту та важливість документа, вони просять Національний банк ретельно опрацьовувати всі зауваження до майбутнього законопроекту.

Особлива увага платіжного ринку під час зустрічей була зосереджена на таких питаннях:

– конкурентність тарифів банків щодо обслуговування нових учасників ринку;

– створення стандартних вимог до відкритих API (відкритий банкінг);

– специфіка використання норм PSD2 щодо ідентифікації користувачів (Strong Customer Authentication);

– необхідність спрощеного переоформлення ліцензій для існуючих учасників ринку;

– оновлення підходів регулятора до здійснення оверсайта.

«Нове законодавче регулювання дасть вітчизняному платіжному ринку принципово нові можливості. Важливо розуміти, що сьогодні Європейський Союз йде далі і розробляє вже PSD3. Тож ринку українських фінтех компаній потрібно з розумінням підійти до впровадження нових регуляцій та використати оновлення законодавчого поля для побудови сучасних інноваційних рішень в Україні», – зауважив Сергій Холод.

Він додав, що Національний банк розраховує на розгляд своїх пропозицій у Парламенті вже в 2020 році.

За його словами, Національний банк не планує проводити повне переліцензування учасників платіжного ринку після прийняття нового законодавства і діючі учасники ринку збережуть право на надання послуг у тих же обсягах, що і зараз.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: