Ринок оцінки майна позбувся посередників

Фонд державного майна порахував економічний ефект від запуску власного безкоштовного Сервісу внесення інформації до Єдиної бази даних звітів про оцінку, що прийшов на зміну посередникам – авторизованим електронним майданчикам, інформує прес-служба Фонду.

Так, Сервіс розпочав роботу 1 лютого 2020 року. Вже за перший місяць в Єдиній базі було зареєстровано близько 30 тис. звітів про оцінку і тим самим громадяни країни, які здійснювали операції з нерухомим майном, зекономили для себе 54 млн. грн. Така економія коштів досягнута завдяки ліквідації посередницької схеми із використанням електронних майданчиків, яким громадяни були змушені сплачувати по 1800 грн. за кожний зареєстрований в Єдиній базі звіт.

Для порівняння, ще до відключення авторизованих електронних майданчиків упродовж усього 2019 року в Єдиній базі було зареєстровано близько 250 тис. звітів про оцінку, а громадяни України були змушені сплатити за послуги авторизованих електронних майданчиків сумарно близько 450 млн. грн.

Слід нагадати, що 5 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості та прозорості реалізації майна». Цей документ, зокрема, скасував норму щодо використання посередників між оцінювачами і Фондом державного майна – авторизованих електронних майданчиків при подачі звітів про оцінку до Єдиної бази.

Наразі послуги із внесення інформації до Єдиної бази даних звітів про оцінку є абсолютно безкоштовними, а розроблений Фондом держмайна Сервіс є доступним для всіх оцінювачів і нотаріусів. Скористатись ним можна за посиланням: valuation.spfu.gov.ua.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: