Впровадження ваг ризику для ОВДП в іноземній валюті відтерміновано

Національний банк відтермінував на рік впровадження ваг ризику для державних цінних паперів України в іноземній валюті. Новий підхід мав бути запроваджений поетапно з 31 березня 2020 року, інформує прес-служба регулятора.

Таке рішення обумовлене негативними настроями на світових ринках капіталу.

«Наразі світові ринки негативно реагують на новини про швидкість поширення коронавірусу. Відповідно зростає невизначеність, і інвестори реагують традиційно – зниженням попиту на активи. Для того, щоб не знижувати інтерес банків до валютних ОВДП, Національний банк відтерміновує впровадження коефіцієнтів ризикозваження для цього типу активів», – зазначив Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ.

Відповідні норми затверджені Постановою Правління НБУ №25 «Про внесення змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні» від 5 березня 2020 року.

Слід нагадати, що на початку листопада 2019 року Національний банк вирішив впровадити коефіцієнти ризикозваження до українських державних облігацій в іноземній валюті. За цим підходом кредитний ризик українських державних облігацій в іноземній валюті буде оцінюватись за загальними підходами, тобто з урахуванням рейтингу України. Зараз усі цінні папери Уряду України незалежно від виду валюти враховуються з нульовим коефіцієнтом ризику. З урахуванням зазначених змін, нульовий ризик мав би бути визначений лише для державних облігацій у гривні.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: