Потенціал продажу об’єктів приватизації оцінюється у $5 млрд.

Про це йшлося на конференції «Управління державним майном. Як залучити інвестиції та прискорити розвиток економіки», організованій ДП «Прозорро.Продажі» за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), інформує прес-служба Мінекономрозвитку.

«За півроку, з грудня 2019, Фонду вже передали 961 підприємство, а це майже в 10 разів більше ніж за останні 10 років. Їх балансова вартість становить приблизно $3 млрд., з потенціалом продажу $5 млрд. Це приблизно сягає обсягу траншу МВФ», – зазначив Перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Павло КУХТА.

При цьому він наголосив, що при успішному продажі з боку ФДМУ забезпечується не лише значні надходження у бюджет, але й найголовніше – інвестиції та розвиток.

Голова ФДМУ Денис СЕННИЧЕНКО запевнив, що наразі Фонд активно приймають в управління держпідприємства, які передав Кабмін: принципово змінюється підхід до підготовки до аукціонів, створюються віртуальні кімнати даних, запрошуються інвестори для особистого огляду об’єктів. Він також навів приклад продажу підприємства «Київпассервіс», який довгий час не був цікавий інвесторам, але завдяки новому підходу та максимальному маркетуванню був проданий 4 березня за 230 млн. грн.

Крім того, у ході панельної дискусії обговорювалась підготовка інвестиційно привабливих об’єктів, зокрема готелю «Дніпро», приватизація якого запланована на травень 2020 року, а також таких великих підприємств, як «Укрспирт», «Конярство України», «Артемсіль» тощо.

Під час панельної дискусії про оренду держмайна обговорювався порядок проведення аукціонів з оренди, який був прийнятий Кабміном, потенціал ефективного використання держмайна за рахунок залучення стратегічних орендарів. Перший Заступник голови ФДМУ Леонід АНТОНЄНКО розповів, яким чином та для яких категорій орендарів будуть проводиться аукціони.

Представники інвестспільноти, присутні на конференції, виказали неабиякий інтерес до прозорих аукціонів з продажу або оренди держмайна, та наголосили на очікуванні як великих конкурсів, так и малих аукціонів – конкурентних та прозорих.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: