Як протидіяти кримінальним загрозам у сфері економічної безпеки

До Верховної Ради подано депутатський законопроект «Про Бюро економічної безпеки».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа (реєстраційний №3087-1), його метою є створення організаційно-правових засад діяльності Бюро економічної безпеки, головним завданням якого є забезпечення економічної безпеки держави шляхом побудови на основі використання нових ризик-орієнтованих методів кримінального аналізу системи своєчасного виявлення та усунення системних загроз у сфері публічних фінансів, запобігання їх виникненню в майбутньому.

Для впровадження дієвої реформи у сфері протидії кримінальним загрозам у сфері економічної безпеки держави необхідно:

– створити єдиний орган, завданням якого буде виявлення та усунення системних загроз у сфері публічних фінансів, запобігання їх виникненню в майбутньому;

– створити єдиний аналітичний центр концентрації та аналізу інформації про стан фінансової системи держави, що збирається державними органами та органами місцевого самоврядування;

– запровадити нову модель організації правоохоронної діяльності, керованої аналітикою, так звану модель ILP (Intelligence Led Policing), що застосовується аналогічними підрозділами правоохоронних органів країн Європейського союзу та ОБСЄ.

Застосування низкою країн ЄС ILP-моделі дозволило забезпечити більш ефективне й результативне управління національними правоохоронними органами таких країн.

Модель ILP ставить кримінальний аналіз у центр правоохоронної діяльності та прискорює прийняття рішень більшою мірою, ніж інші сучасні моделі поліцейської діяльності.

Головна мета ILP-моделі – надати державі інструменти для підвищення професіоналізму правоохоронних органів, якості та ефективності їх діяльності, оптимізації використання наявних ресурсів, що сприятиме суспільній довірі та ефективній протидії загрозам фінансовій безпеці держави.

В ILP-моделі основна увага приділяється систематичному збиранню та оцінюванню інформації за допомогою чітко прописаного аналітичного процесу, в результаті якого дані перетворюються на стратегічні та робочі аналітичні продукти, що підкріплюють фактичними даними процес прийняття обґрунтованих управлінських рішень.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: