В Україні реформуватимуть фінансову політику по іпотеці

Державні житлові програми можуть стати потужним драйвером для зростання економіки.

Про це заявив т. в. о. голови правління Державної іпотечної установи Вячеслав ФРОЛОВ під час форуму «Іпотека – інструмент стрімкого розвитку економіки», йдеться у прес-релізі ДІУ.

Він також зазначив, що в Україні є потреба в мільйонах квадратних метрів житла, це величезна цифра. Запуск нових житлових програм здатен змінити не лише будівельну галузь, а й стати потужним драйвером для зростання економіки в цілому. Є дані, що кожна інвестована в будівельну галузь гривня приносить за різними оцінками в загальний ВВП 7-15 гривень. Міжнародний досвід також свідчить, що саме інвестування в житлову нерухомість – один з основних чинників зростання ВВП. Останні рішення керівництва держави щодо підтримки іпотечного ринку свідчать про потребу у реформуванні житлової та фінансової політики по іпотеці.

Вячеслав Фролов нагадав, що основна діяльність ДІУ – рефінансування іпотечних кредиторів за рахунок власних та залучених коштів, у тому числі коштів, що надійшли від розміщення цінних паперів.

Він додав, що з початку банківської кризи, у 2014 році фінансування іпотечної програми було призупинене та може бути відновлене лише за умови надання довгострокових кредитів для придбання житла іпотечними кредиторами, які мають бути доступними для більшості наших громадян. Разом із цим, в існуючих умовах, ДІУ у 2018 році розробила програму «Житло у фінансовий лізинг», яка на сьогодні може стати альтернативним інструментом для поліпшення житлових умов. Так, за допомоги Міністерства внутрішніх справ та Мінфіну вдалося запустити лізингову програму для поліцейських та рятувальників. Фактично з травня 2019 року ДІУ придбала близько 1300 квартир для цих категорій службовців, які розташовані у 110 населених пунктах України. Ще близько 13 тис. сімей надали згоду на участь у програмі фінансового лізингу житла.

ДІУ має багатий кредитний інструментарій по забезпеченню житлом, але він має бути забезпечений довгостроковим фінансуванням. Одним із джерел такого фінансування можуть стати іпотечні та власні облігації, гарантовані державою.

«Зараз триває розміщення гарантованих державою облігацій ДІУ серії «F3», ресурси від розміщення яких будуть спрямовані на продовження виконання програми забезпечення житлом громадян на умовах фінансового лізингу. Наша мета – встановити пріоритетним механізм фінансового лізингу, розповсюдити програму «Житло у фінансовий лізинг» на всі категорії державних службовців, громадян, які отримують заробітну плату за рахунок бюджетних коштів та вимушених переселенців», – підсумував Вячеслав Фролов.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: