На фінансовому та товарних ринках створять сучасну систему клірингу

Проект USAID «Енергетична безпека» надасть допомогу НКЦПФР у створенні сучасної системи клірингу угод на організованому фінансовому та товарних ринках. Дана допомога надається в рамках підписаного раніше Меморандуму про взаєморозуміння. Про це повідомляє прес-служба Комісії.

Наразі Проект звернувся до потенційних розробників програмного забезпечення з різних країн з проханням надати інформацію про їхні технічні можливості, необхідні для закупівлі програмного забезпечення для здійснення клірингу угод на організованому ринку. Проект очікує на відповіді від потенційних учасників закупівлі до 31 березня, після чого стануть відомі терміни оголошення закупівлі.

Протягом останніх трьох років за підтримки проектів міжнародної технічної допомоги НКЦПФР досліджувала питання розбудови в Україні організованих товарних ринків (аграрної та енергетичної продукції) та ринків капіталу, зокрема створення інфраструктури для укладення угод і гарантування розрахунків за угодами. За результатами цих досліджень була підготовлена Концепція реформи інфраструктури ринків капіталу України, яка затверджена Рішенням НКЦПФР від 26.10.2018 р. №740.

На даний момент українське законодавство не дозволяє розвивати організовану торгівлю ані аграрною й енергетичною продукцією, ані фінансовими інструментами, в тому числі через відсутність клірингових організацій, які б гарантували розрахунок за такими угодами. Запровадження клірингу є важливою запорукою для формування на товарних і фінансовому ринках інструментів, які б захищали від цінових (та інших) ризиків (хеджування).

Необхідні зміни законодавства для успішного запровадження клірингу і гарантування розрахунків товарних і фінансовому ринках містяться у проекті закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» (реєстраційний №2284), який очікує на розгляд у Верховній Раді.

«Розвиток фінансових інструментів, які допоможуть інвесторам хеджувати валютні ризики, а виробникам аграрної та енергетичної продукції ефективно управляти ціновими ризиками, матиме колосальний ефект на ці ринки і економіку країни загалом. Це допоможе істотно поліпшити процеси формування цін на валютному, грошовому та товарних ринках, знизити залежність від коливання цін на цих ринках, додасть їм ліквідності та стабільності», – прокоментував майбутню співпрацю Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ.

Слід нагадати, що 26 березня 2019 року НКЦПФР та Проект USAID «Енергетична безпека» підписали Меморандум про взаєморозуміння, з метою розвитку співпраці у реформуванні енергетичного сектору України і посилення енергетичної безпеки. Одним із напрямів співробітництва є надання допомоги Комісії у створенні системи організованої торгівлі енергетичними продуктами.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: