В Україні з’явився Кодекс корпоративного управління

НКЦПФР затвердила Кодекс корпоративного управління України, який містить рекомендації щодо належного корпоративного управління, в тому числі управління екологічними та соціальними ризиками.

Як повідомляє прес-служба Комісії, Кодекс стосується насамперед акціонерних товариств, акції яких допущено до торгів на фондових біржах України. Втім, він може бути важливим орієнтиром для всіх державних і приватних компаній, які прагнуть досягти побудувати ефективну систему управління.

Законодавство України не вимагає від компаній дотримуватися норм цього Кодексу. Як і в багатьох інших країнах, в Україні він є інструментом soft law, тобто рекомендаційним документом. Застосування Кодексу наполегливо рекомендується перш за все компаніям, які виходять на ринки капіталу.

Над підготовкою тексту Кодексу працювали українські і міжнародні експерти, зокрема з IFC (підрозділ Групи Світового банку), Української академії корпоративного управління (UCGA), Світового банку, юристи провідних юридичних компаній України. Усі вони підтримали зусилля НКЦПФР і зробили вагомий внесок. У розробці Кодексу також допомагав Swiss State Secretariat for Economic Affairs (SECO).

В НКЦПФР очікують, що цей Кодекс стане національним стандартом корпоративного управління в Україні. На його основі згодом будуть розроблені додаткові розширення (для державних компаній, учасників фінансового ринку, нелістингових компаній тощо) і окремі політики на більш спеціалізовані теми (роль акціонерів в управлінні, управління ризиками, функціонування аудиторського комітету наглядової ради, висування кандидатів до складу наглядової ради, запобігання корупції тощо).

«Належне корпоративне управління допомагає збільшувати вартість компанії шляхом підвищення її конкурентоспроможності, ефективності та зростання, воно зміцнює довіру до компанії та сприяє створенню цінності в інтересах акціонерів, працівників та інших стейкхолдерів», – зауважив Тимур ХРОМАЄВ, Голова НКЦПФР.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: