Позичальників тимчасово звільнять від відповідальності за договорами споживчого кредитування

Про це йдеться у повідомленні Нацкомфінпослуг.

Зокрема, у зв’язку з набранням чинності 18.03.2020 р. Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» (№533-ІХ), з метою підвищення обізнаності споживачів фінансової послуги, щодо надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту, Комісія повідомляє про таке.

Законом передбачається тимчасове звільнення споживача від відповідальності перед кредитодавцем у разі прострочення споживачем у період з 1 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит (у тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 1 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань зі сплати платежів).

У тому числі, але не виключно, споживач у разі допущення такого прострочення звільняється від обов’язків сплачувати кредитодавцю неустойку (штраф, пеню) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язання за таким договором.

Кредитодавцям забороняється збільшення процентів за користування кредитом з причин, інших ніж передбачені частиною четвертою статті 1056-1 Цивільного кодексу України у період з 1 березня 2020 року по 31 травня 2020 року зобов’язань за договором про споживчий кредит (у тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 1 березня 2020 року по 31 травня 2020 року виконання зобов’язань зі сплати платежів).

Законодавець встановив, що наведені норми поширюються на всі договори про споживчий кредит.

Разом із тим, Нацкомфінпослуг звертає увагу, що звільнення від відповідальності не звільняє споживачів від обов’язку виконувати належним чином взяті зобов’язання за споживчими договорами.

Один коментар

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: