Частка непрацюючих кредитів у державних банках зменшилась до 63,5%

Банки державного сектору за 2019 рік скоротили обсяг непрацюючих кредитів на 40 млрд. грн. Про це йдеться у черговому звіті Міністерства фінансів про стан роботи з непрацюючими кредитами, який публікується в рамках оголошеного регулярного та детального звітування про діяльність банків державного сектору.

Згідно зі Звітом, у 2019 році в Україні продовжилась тенденція поступового скорочення обсягу непрацюючих кредитів (NPL) банківської системи. За підсумками року обсяг непрацюючих кредитів у банківській системі скоротився на 100 млрд. грн. Частка NPL банківської системи досі залишається високою (станом на 1 січня 2020 року – 531 млрд. грн. або 48% кредитного портфелю банківської системи).

За рік обсяг NPL у державних банках скоротився на 40 млрд. грн., а їхня частка в кредитному портфелі зменшилась на 4,4% до 63,5%.

Зниженню частки непрацюючих кредитів у портфелі державних банків сприяло зростання обсягу працюючих кредитів, у тому числі роздрібного кредитування, та здійснення банками заходів щодо погашення та реструктуризації непрацюючих кредитів.

Загалом за 2019 рік банки державного сектору:

– зменшили прострочену заборгованість на 6,4 млрд. грн.;

– здійснили реструктуризацію NPL на суму 24 млрд. грн., з них 16 млрд. грн. за Законом «Про фінансову реструктуризацію»;

– списали заборгованості за рахунок резервів на суму близько 5 млрд. грн.

Крім того, банками державного сектору активно проводиться претензійно-позовна робота щодо стягнення заборгованості. Станом на 1 січня 2020 року в судах знаходилось понад 71 тис. позовів на суму 43,5 млрд. грн. За 2019 рік подано понад 99 тис. нових позовів на суму 26 млрд. грн.

Більш детально – у Звіті Міністерства фінансів про роботу державних банків з непрацюючими кредитами

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: