Як банки мають відображати активи, передані у фінансовий лізинг

На запит Незалежної асоціації банків України НБУ роз’яснив деталі відображення у бухгалтерському обліку активів, переданих у фінансовий лізинг. Про це повідомляється на офіційній сторінці НАБУ у Facebook.

Так, Інструкція з бухгалтерського обліку основних засобів і нематеріальних активів банків України регулює відображення у бухгалтерському обліку типових операцій банків з необоротними активами (п.1.5 глави 1 розділу І Інструкції).

Бухгалтерський облік операцій з необоротними активами, які не визначені цією Інструкцією, банки мають здійснювати згідно з внутрішніми операційними процедурами (правилами), розробленими з урахуванням вимог законодавства України та міжнародних стандартів фінансової звітності.

Якщо умовами договору передбачено, що актив, переданий банком у фінансовий лізинг, може бути повернений банку-лізингодавцю в разі несплати лізингоодержувачем лізингових платежів, банк може обліковувати актив, наданий в лізинг, за відповідними позабалансовими рахунками з обліку отриманої застави, про що має бути зазначено в обліковій політиці банку.

Більш детально – в інформації НАБУ

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: