Вимоги до буферів капіталу банків послаблені

Національний банк відтермінував вимоги дотримання банками буферу запасу (консервації) капіталу та буферу системної важливості, інформує прес-служба НБУ. 

Буфер капіталу – це запас, який банки накопичують під час економічного зростання для компенсації можливих втрат уразі спаду в економіці.

На сьогодні через кризові явища регулятори послаблюють вимоги до буферів капіталу, що дає можливість спрямувати створений запас капіталу на поглинання збитків та підтримку кредитування.

Ухвалене рішення дозволить банківській системі України в період нестабільності на світових ринках і запровадження в країні карантину забезпечувати стабільне функціонування та кредитну підтримку економіки.

Зокрема, воно передбачає відтермінування вимог дотримання:

– буфера консервації капіталу, який банки мали поетапно формувати з 1 січня цього року у розмірі 0,625% від основного капіталу і поступово збільшити його розмір до 2,5% до 1 січня 2023 року;

– буферу системної важливості, розмір якого визначається відповідно до рівня системної важливості банку. Раніше системно важливі банки мали почати виконувати вимогу дотримання такого буферу з 1 січня 2021 року.

Попри відтермінування вимог по дотриманню буферів, банкам необхідно зберігати наявний запас капіталу для забезпечення власної стійкості та покриття можливих втрат. Тому Нацбанк рекомендує утриматися від розподілу капіталу на виплату дивідендів допоки ефект від наслідків обмежень, спричинених запровадженням карантину, можна буде оцінити детальніше.

Відповідні норми передбачені Постановою Правління НБУ №37 від 24 березня 2020 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набула чинності з 26 березня 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: