ФДМУ призупинив велику приватизацію

В умовах світової економічної турбулентності наразі Фонд держмайна приймає рішення утриматися від виставлення на приватизаційні аукціони об’єктів великої приватизації та державних підприємств до стабілізації ситуації на фінансових ринках.

Підготовка підприємств до залучення інвесторів продовжується. Проводяться аудити та розробка маркетингових матеріалів для найшвидшого виставлення на аукціони об’єктів одразу після подолання кризи.

На цьому наголосив Голова ФДМУ Дмитро СЕННИЧЕНКО на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, політичний курс на приватизацію та залучення інвестицій в економіку України залишається незмінним: нестратегічні об’єкти та надлишкове майно повинні бути передані на чесних та конкурентних аукціонах компетентним інвесторам.

досвід країн, що пройшли етапи приватизації, показує, що на вкладений євро або гривню в придбання активу, інвестор ще вкладає 4-6 євро/гривень в модернізацію підприємства, розбудову занедбаних об’єктів, створюючи робочі місця та базу для оподаткування.

Щодо малої приватизації Дмитро Сенниченко зазначив, що тисячі невеликих об’єктів (лазні, гаражі, занедбані будиночки, непрацюючі об’єкти, незавершене будівництво) – це об’єкти для інвестицій малого та середнього бізнесу, об’єкти для інвестування заощаджень. Як показує досвід попередніх кризових ситуацій, зокрема глобальної світової кризи 2008 року та спаду економічної активності в Україні у 2014 році, українці, малий та середній бізнес охоче інвестують в об’єкти нерухомості. Мовою економічної теорії – приватизація – це перетворення непродуктивних активів на продуктивні.

«Під час недовіри до світових валют та волaтильності на фінансових ринках приватизація невеликих об’єктів нерухомості – це можливість для простих українців зберегти заощадження та одночасно зробити інвестицію у власну країну. Бюджет України потребує ресурсів для боротьби з пандемією, утримання стабільної економіки України та найшвидшим відновленням ділової активності після обмежувальних заходів. Прозорі аукціони малої приватизації, що проводяться за новими чесними правилами Фондом державного майна України, демонструють значне збільшення кількості учасників на аукціонах та зростання ціни лотів. Українці інвестують у власне місто і країну. Малу приватизацію активно реалізуємо. Велику – готуємо. Кожен українець – інвестор», – підсумував Голова ФДМУ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: