Як інкасаторські компанії взаємодіятимуть з банками

Національний банк врегулював взаємодію інкасаторських компаній із банківськими установами (банками, уповноваженими банками, центральним банком) та іншими суб’єктами господарювання з питань, пов’язаних з обробленням та зберіганням готівки. Про це інформує прес-служба регулятора.

Це дасть можливість інкасаторським компаніям удосконалити свою діяльність та надавати банкам і їхнім клієнтам повний спектр послуг у сфері роботи з готівкою: інкасацію, перевезення, оброблення та зберігання готівки, обслуговування АТМ та ПТКС.

Крім того, такі рішення сприятимуть поширенню конкуренції на ринку готівкового обігу, оскільки створять передумови для роботи в Україні міжнародних СІТ-компаній (таких як Loomis, PROSЕGUR, Brink’s тощо).

Зокрема йдеться про врегулювати питань щодо:

– перерахування банком безготівкових коштів на окремий поточний рахунок інкасаторської компанії в розрахунковому банку для отримання від неї готівки для підкріплення своїх операційних кас, завантаження банкоматів;

– надання інкасаторською компанією розрахунковому банку платіжних доручень для зарахування безготівкових коштів суб’єктам господарювання та банкам за прийняту готівку або за отримання придатної до обігу готівки в уповноваженому банку та Національному банку з окремого поточного рахунку інкасаторської компанії;

– видачі готівки з каси інкасаторської компанії та її доставки до операційних кас банків (філій, відділень), до уповноваженого банку або Нацбанку, операцій із завантаження платіжних пристроїв;

 – приймання банками (філіями, відділеннями) до операційної каси готівки від інкасаторської компанії;

– приймання уповноваженим банком та Національним банком готівки від інкасаторської компанії;

– зберігання готівки у сховищі інкасаторської компанії на підставі та в межах укладених договорів з іншими юридичними особами.

Відповідні норми містить Постанова Правління НБУ від 17 березня 2020 року №28 «Про затвердження Положення про порядок взаємодії юридичних осіб, що здійснюють операції з оброблення та зберігання готівки, з іншими юридичними особами». Документ набрав чинності з 21 березня 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: