Як НКЦПФР виявлятиме небанківські фінансові групи на фондовому ринку

НКЦПФР отримала механізм виявлення і визнання небанківських фінансових груп на фондовому ринку, які самостійно не надали Комісії відповідні документи, інформує прес-служба регулятора.

29 березня 2020 року набрало чинності Рішення НКЦПФР від 5.11.2019 р. №677, яким внесені зміни до «Положення про консолідований нагляд за діяльністю небанківських фінансових груп, переважна діяльність у яких здійснюється особою, яка отримала ліцензію на провадження професійної діяльності на фондовому ринку».

Зокрема, Рішенням передбачені такі зміни в нагляді за діяльністю небанківських фінансових груп:

– запроваджений механізм виявлення та визнання небанківських фінансових груп, у тому числі тих, відомості про які не були подані до НКЦПФР, а які були виявлені на підставі інформації, отриманої у процесі здійснення нагляду на фондовому ринку, або інформації від інших державних органів, що здійснюють державне регулювання ринків фінансових послуг;

– удосконалено порядок погодження відповідальної особи небанківської фінансової групи та встановлено вимоги до такої особи;

– уточнені вимоги до розрахунку фінансових показників небанківських фінансових груп, щоб уникнути подвійного обрахунку регулятивного капіталу учасниками групи;

– встановлені вимоги до розкриття інформації про небанківську фінансову групу, яке повинно здійснюватися шляхом розміщення інформації на власному вебсайті відповідальної особи та в Загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР або через інформаційного агента.

«Небанківські фінансові групи зобов’язані протягом 6 місяців від дати набрання чинності цим Рішенням подати в Комісію пакет документів, який дозволить нам визнати їх небанківською фінансовою групою і розпочати здійснювати консолідований нагляд. Після завершення цього терміну ми будемо робити це самостійно на підставі інформації, отриманої під час здійснення нагляду або інформації від інших державних органів», – повідомив Член НКЦПФР Олександр ПАНЧЕНКО.

Слід нагадати, що небанківська фінансова група – це група юридичних осіб, які мають спільного контролера (крім банку), що складається з двох або більше фінансових установ, у якій небанківська фінансова установа (небанківські фінансові установи) здійснює переважну діяльність.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: