НДУ розробить нову систему дистанційного голосування для АТ

Нацдепозитарій допоможе акціонерним товариствам провести Річні загальні збори дистанційно.

Як повідомляє прес-служба НДУ, 30 березня 2020 року Верховною Радою схвалено законопроект №3275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)».

Прийнятий Закон передбачає можливість відтермінування строків проведення річних загальних зборів за результатами 2019 року та строків розкриття річної інформації. Наразі акціонерні товариства мають право провести річні загальні збори акціонерів за результатами 2019 року у строк не пізніше трьох місяців після дати завершення карантину. Річна інформація повинна бути розкрита акціонерними товариствами протягом п’яти робочих днів після дати проведення загальних зборів акціонерів. Ці самі зміни стосуються інститутів спільного інвестування, корпоративних фондів і товариств з обмеженою відповідальністю, які є емітентами цінних паперів.

У випадку, якщо проведення загальних зборів акціонерів в очній формі неможливе через дію обмежувальних заходів, Закон №3275 передбачає можливість проведення загальних зборів дистанційно.

Підготовка зазначених змін до законодавства відбулася за участі НКЦПФР, зокрема з урахуванням пропозицій Національного депозитарію щодо впровадження механізму проведення загальних зборів із застосуванням дистанційного голосування.

Запропонований Центральним депозитарієм механізм гарантуватиме акціонерам та їх представникам доступ до нової системи для проведення загальних зборів дистанційно із забезпеченням високого рівня захисту інформації через депозитарну установу, яка обслуговує рахунок у цінних паперах такого акціонера.

Нова система для дистанційного голосування буде розроблена Центральним депозитарієм на базі web-сервісу «Кабінет Клієнта», зокрема шляхом створення додаткового сервісу «Кабінет Зборів», який буде інтегровано з програмним забезпечення DEPEND.

НКЦПФР ведеться активна робота над підготовкою проекту Тимчасового порядку скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів. Затверджений порядок набере чинності з дня його оприлюднення на офіційному веб-сайті Комісії, після чого Центральний депозитарій у найкоротший термін забезпечить реалізацію механізму проведення загальних зборів із застосуванням дистанційного голосування.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: