Для невеликих банків пропонують встановити мінімальний розмір капіталу на рівні 200 млн. грн.

НАБУ закликає парламентарів підтримати невеликі банківські установи та встановити мінімальний розмір статутного капіталу на рівні 200 млн. грн. Про це повідомляється на офіційній сторінці Незалежної асоціації банків України у Facebook. 

Верховна Рада та Кабінет Міністрів уже вжили низку заходів, спрямованих на пом’якшення наслідків карантину для соціально-економічної сфери – прийнято «противірусні» закони, розроблено законопроект COVID-2019, пропозиції до якого в частині підтримки невеликих банків уже направлено профільним депутатам.

Усі банки сьогодні оперативно реагують на ситуацію, зокрема забезпечують стабільну роботу, розширюють використання дистанційних каналів надання послуг, знижують або скасовують певні комісії, розробляють програми реструктуризації зобов’язань за кредитами для споживачів та бізнесу. І саме через очікуване погіршення платоспроможності широкого кола позичальників та масову реструктуризацію зобов’язань за кредитними договорами банківський сектор у найближчі місяці відчує значне скорочення доходів.

Наразі більшість банків з розміром капіталу у діапазоні 200-300 млн. грн. впевнено виконують нормативи адекватності капіталу і не мають об’єктивної потреби у подальшому його нарощуванні. Водночас внесення до кінця року зайвих багатомільйонних інвестицій (для збільшення капіталу для формального виконання вимог Закону) стає особливо проблематичним в умовах очікуваного «охолодження» економіки, зменшення доходів та посиленого навантаження на персонал та інфраструктуру банків.

НАБУ переконана, що оперативне прийняття наведених змін дозволить кільком десяткам невеликих банків зосередитись на забезпеченні стабільної роботи, безперебійного та безпечного обслуговування клієнтів, на запровадженні дистанційних сервісів, а також допоможе продовжити діяльність.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: