Використання системи BankID НБУ розширюватиметься

Дистанційний доступ до фінансових, адміністративних та інших послуг за допомогою Системи BankID НБУ уже сьогодні можуть отримати громадяни, що мають рахунки в 14 українських банках, інформує прес-служба регулятора.

Водночас Національний банк планує подальший активний розвиток цієї системи дистанційної ідентифікації та розширення сфери її використання. Зокрема, регулятор створив передумови для запровадження комерційної моделі використання Системи BankID НБУ у найближчій перспективі.

Відповідні норми містить Постанова Правління НБУ від 17 березня 2020 року №32 «Про затвердження Положення про Систему BankID Національного банку України», яка набрала чинності з 1 квітня 2020 року.

Реалізація норм цього документа надасть абонентам додаткову мотивацію для підключення до системи, а також сприятиме підвищенню рівня якості послуг та удосконаленню її роботи.

Абоненти-ідентифікатори (банки) зможуть монетизувати передавання даних на користь абонентів-надавачів послуг, які дистанційно надають комерційні послуги (адміністративні послуги залишаться безкоштовними). Завдяки зростанню кількості абонентів-ідентифікаторів та їхніх клієнтів зростатиме і кількість надавачів послуг.

Тарифікуватимуться лише ті операції, під час яких дані для ідентифікації клієнта були успішно передані між абонентами. Водночас сплачувати кошти за отримані послуги буде абонент-надавач послуг абоненту-ідентифікатору.

При цьому лише сам клієнт ініціює передавання інформації про себе від одного абонента до іншого. Передавання ідентифікаційних даних третім особам без згоди користувача (власника даних) заборонене.

Оперативне управління та розвиток системи здійснюватиме Рада Системи BankID НБУ. З метою ефективного управління вона уже затвердила окремий документ – Порядок приєднання абонентів до системи, який також містить формат відповідної заяви.

Крім того, Постановою №32 визнаються такими, що втратили чинність, постанови Правління НБУ:

– від 30 серпня 2016 року №378 «Про затвердження Положення про Систему BankID Національного банку України»;

– від 3 жовтня 2018 року №105 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Слід нагадати, що система BankID НБУ сьогодні налічує 33 абоненти, з них:

– 14 банків (КБ «Приватбанк», АТ «Ощадбанк», АТ «Альфа банк», АТ «ПУМБ», Monobank (АТ «Універсал Банк»), А-Банк («АТ «Акцент-банк»), АТ «Альянс», АТ «Банк ФОРВАРД», Акціонерний банк «Південний», АТ «Кредобанк», АТ АБ «Радабанк», АТ «Мотор – банк», ПАТ «Банк Восток», АТ «Ідея Банк);

  – 19 інших установ (порталів послуг).

Найближчим часом ще низка банків та установ планують приєднатися до Системи BankID НБУ, наразі вони перебувають на етапі тестування та налаштування.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: