Яким буде майбутнє регулювання кредитних спілок

Національний банк оприлюднив Білу книгу «Майбутнє регулювання кредитних спілок». Як повідомляє прес-служба НБУ, це перший з шести запланованих секторальних документів, в яких Національний банк як майбутній регулятор ринків небанківських послуг описує поточний стан ринків, їх проблеми та заплановані зміни у їх регулюванні.

Під час розробки бачення, викладеного в Білій книзі, регулятор взяв до уваги важливу роль кредитних спілок у підвищенні доступності фінансових послуг для широких верств населення, адже вони працюють переважно у сільській та віддалених місцевостях.

Окреслене у Білій книзі майбутнє регулювання сприятиме створенню умов для розвитку ринку кредитних спілок та зростанню його конкурентоспроможності, підвищенню рівня його надійності, прозорості та платоспроможності. Завдяки новаціям, які планує втілити Нацбанк, кредитні спілки та їхні клієнти отримають:

– розширений перелік послуг, які вони можуть надавати;

– вищий рівень доступності їхніх послуг;

– можливість створення власного центру фінансової інтеграції;

– нові інструменти підтримки ліквідності та платоспроможності.

Водночас Національний банк здійснюватиме комплексний нагляд за діяльністю кредитних спілок, застосовуючи ризик-орієнтований підхід у питаннях ліцензування, регулювання та нагляду та керуючись принципами пропорційності вимог до рівня ризиковості спілки, перспективного погляду для розуміння потенційних ризиків, раннього виявлення проблем та вчасного реагування, професійного судження і правової визначеності.

Вдосконалене регулювання ринку та паралельне розширення можливостей для його учасників забезпечать більш глибоке проникнення кредитних спілок на фінансовому ринку, більш ефективний, капіталізований та стресостійкий ринок, де надійно захищені права споживачів фінпослуг.

Враховуючи, що запропоновані у Білій книзі зміни є суттєвими для ринку, їх впровадження буде відбуватись поступово, із урахуванням об’єктивних можливостей кредитних спілок виконати такі вимоги.

Пропозиції та бачення, викладені у Білій книзі, не є остаточними та є відкритими до обговорення, а тому НБУ закликає зацікавлених учасників ринку брати активну участь у обговоренні вищенаведених підходів до регулювання для визначення найкращих шляхів регулювання окремих питань діяльності кредитних спілок.

Більш детально – у Білій книзі «Майбутнє регулювання кредитних спілок»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: