Як дистанційно проводитимуться збори акціонерів

НКЦПФР розробила та схвалила Тимчасовий порядок скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів та загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду у зв’язку із запровадженням карантину і для забезпечення можливості провести річні загальні збори за результатами 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Комісії.

Зазначений Тимчасовий порядок може бути застосований акціонерними товариствами, корпоративними інвестиційними фондами, товариствами з обмеженою відповідальністю, які є емітентами цінних паперів. Відповідно до цього Тимчасового порядку можуть бути проведені:

– річні загальні збори акціонерів за результатами 2019 фінансового року;

– позачергові загальні збори акціонерів у випадках їх скликання;

– річні загальні збори учасників корпоративного фонду у 2020 році за результатами 2019 фінансового року;

– позачергові загальні збори учасників корпоративного фонду у випадках їх скликання.

Для дистанційного проведення загальних зборів наглядова рада ухвалює рішення про перенесення загальних зборів і зміну форми їх проведення на дистанційну, про що через депозитарну систему України направляються повідомлення всім акціонерам.

Дистанційний порядок проведення загальних зборів передбачає, що емітент повинен мати договір з Центральним депозитарієм, вимоги до якого встановлені Тимчасовим порядком. Акціонери ж повинні взаємодіяти з депозитарною установою, з якою в них укладено договір щодо обслуговування рахунку в цінних паперах.

«Система для проведення дистанційних зборів акціонерів на період карантину буде базуватися на існуючій інфраструктурі Центрального депозитарію та депозитарних установ. Емітенти будуть взаємодіяти з Центральним депозитарієм на підставі договору, вимоги до якого встановлені цим Тимчасовим порядком, а акціонери – з депозитарними установами, з якими в них укладено договір з обслуговування рахунку в цінних паперах. Через депсистему інформація потраплятиме від емітента до акціонерів, і в зворотному порядку до емітента будуть потрапляти результати голосування акціонерів», – прокоментував Член НКЦПФР Максим ЛІБАНОВ.

«Ми хочемо відійти від фізичного контакту людей при проведенні зборів акціонерів, як того вимагають запроваджені Урядом обмежувальні заходи і запропонувати максимально технологічний процес, в якому будуть задіяні професійні учасники ринку. Це тимчасова процедура, зараз мова не йде про ті технології й процеси, які ми запропонували у проекті нової редакції закону про акціонерні товариства. У цьому порядку ми пропонуємо ті можливості, які зможемо забезпечити для ринку у стислі терміни», – додав Член правління НДУ Олексій ТАРАСЕНКО.

Слід нагадати, що 30 березня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», який дозволив відтермінувати строки проведення річних загальних зборів за результатами 2019 року і строки розкриття річної інформації та дозволив провести загальні збори дистанційно за тимчасовим порядком, який розробить і затвердить своїм Рішенням НКЦПФР.

Більш детально – у Тимчасовому порядку скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів та загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: