Як активізувати банківське кредитування

НАБУ отримала грант від Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» розміром $41 тис. на проведення масштабного незалежного дослідження ринків кредитування населення та малого і середнього бізнесу. Про це повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України.

У рамках дослідження буде виявлено перешкоди для запровадження нових фінансових інструментів та рекомендовано шляхи для подолання цих перешкод. Аналізуватимуться поточні банківські продукти (кредити, іпотека, кредити на поповнення оборотних коштів) та практики кредитування, кредитні ризики та законодавче поле. НАБУ має намір провести дослідження за підтримки міжнародних консультантів і співпрацюватиме з банками, малим та середнім бізнесом, Урядом, міжнародними кредиторами і бізнес-асоціаціями, щоб забезпечити впровадження рекомендацій, підготовлених за результатами цього дослідження.

Відновлення кредитування економіки є ключовим для подальших економічних перспектив України. Це особливо справедливо у зв’язку із фінансово-економічною кризою внаслідок введення карантину. У світлі ініціатив Уряду із запровадження державних програм та створення нових фінансових інструментів потрібним є відкритий діалог усіх учасників процесу: держави, банків, бізнесу тощо. Дослідження сприятиме визначенню основних перепон та формуванню конкретних пропозицій щодо їх усунення. У рамках дослідження будуть також надані рекомендації щодо інноваційних фінансових інструментів, які можливо було б запровадити на українському ринку.

«Ми дуже вдячні Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» за можливість ретельно проаналізувати ринок банківського кредитування та надати конкретні рекомендації для його вдосконалення. Сьогодні ми спостерігаємо таку картину: банки скаржаться, що економіка не зростає та кількість якісних позичальників обмежена, тому вони і не нарощують кредитування. Водночас позичальники опонують, що банківське кредитування занадто дороге, а інші джерела для отримання швидкого фінансування практично відсутні. Ми впевнені, що це не замкнене коло і незалежний аналіз ситуації допоможе згенерувати дієві рекомендації для всіх учасників ринку», – зазначила Виконавчий директор НАБУ Олена КОРОБКОВА.

«Враховуючи економічні негаразди, спричинені COVID-19, важливо знайти шляхи для активізації процесу кредитування та забезпечити фінансування для малих і середніх підприємств. Україна може отримати користь від дослідження власних кредитного середовища і практик, щоб зробити кредитування доступнішим для відповідального бізнесу та споживачів. Деякі рекомендації можна отримати з міжнародного досвіду. Я впевнений, що банки зможуть запропонувати взаємовигідні рішення та розробити нові фінансові продукти й практики для покращення добробуту українців», – наголосив Керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Роберт БОНД.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: