Аграрні компанії «переграли» фондовий ринок

Капіталізація українських публічних аграрних компаній, акції яких котируються на зарубіжних біржах, майже у чотири рази перевищує капіталізацію фондового ринку України.

Так, згідно з даними Українського клубу аграрного бізнесу, капіталізація цих компаній, станом на початок поточного року, складала $2,74 млрд. Для порівняння, за інформацією НКЦПФР, капіталізація лістингових компаній українського фондового ринку в цілому на початку року становила 19,64 млрд. грн. Якщо враховувати, що на звітну дату офіційний курс національної валюти України до долара США дорівнював 27,18 грн., цей показник становив $0,72 млрд.

Показово, що в кінці січня 2017 року капіталізація українських публічних аграрних компаній, акції яких котируються на зарубіжних біржах вже дорівнювала $3,2 млрд. Таким чином, за січень вона зросла на 16,5%.

Крім того, в УКАБ зазначають, що у порівнянні із кінцем січня 2016 року загальна капіталізація вказаних компаній збільшилася майже на 50% (або на $1,07 млрд.). Найбільше зросла вартість компанії «Кернел» (на $727,5 млрд.), зокрема, в зв’язку з тим, що в січні 2017 року компанія випустила єврооблігації на $500 млн. Також зросла ринкова вартість акцій аграрних холдингів «Астарта» (на $218,9 млн.) та «МХП» (на $104,6 млн.).

Зростання вартості українських аграрних компаній, за інформацією УКАБ, є результатом їх прибуткової діяльності за останні три роки і пов’язане з відносною стабілізацією макроекономічної ситуації в країні. При збережені цих умов можна очікувати на подальше зростання вартості компаній у майбутньому.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: