Ризики кредитування зменшать законом

У парламенті зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення довіри між банками та їх клієнтами».

Документ (№6027) поданий групою народних депутатів. Як зазначається у пояснювальній записці до нього, він направлений на законодавче урегулювання прогалин, які використовуються боржниками для уникнення виконання своїх зобов’язань.

Кінцевою метою законопроекту є зменшення ризиків для банківських установ у ході здійснення кредитних операцій, що, у свою чергу, сприятиме забезпеченню активного застосування кредитування як фінансового інструменту, зниженню вартості кредитних ресурсів, та, відповідно, полегшенню доступу суб’єктів господарювання та фізичних осіб до користування банківськими продуктами.

Документом передбачається внесення комплексних змін до Цивільного Кодексу України, а також законів «Про банки і банківську діяльність», «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», «Про заставу», «Про іпотеку», «Про дорожній рух», «Про нотаріат», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».

На думку розробників проекту закону, його прийняття дозволить зменшити ризики на всіх стадіях кредитування (видача, обслуговування, повернення кредитів).

Забезпечення ефективних механізмів повернення кредитних коштів у банківську систему України зменшить обсяг проблемної заборгованості. Реалізація норм закону у перспективі сприятиме здешевленню кредитних ресурсів, що зробить банківський кредит більш доступним для суб’єктів господарювання та громадян.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: