За січень-березень готівка в обігу скоротилась лише на 0,2%

Станом на 1 квітня 2020 року у готівковому обігу України перебувало готівки на суму 424,2 млрд. грн., зокрема банкнот – 421,4 млрд. грн. (2,8 млрд. штук) та монет – 2,7 млрд. грн. (13,4 млрд. штук). Про це повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Ситуація, що склалася у зв’язку з введенням карантину у березні, вплинула на стан готівкового обігу у І кварталі поточного року. За перші три місяці готівка в обігу скоротилася на 0,8 млрд. грн. (на 0,2%) у порівнянні з її зменшенням на 6,2% (або на 24,7 млрд. грн.) за аналогічний період минулого року.

Відтак, на одного українця припадало 67 банкнот, а розмінних та обігових монет, які є засобом платежу, – 184. На початку року – 70 банкнот та 182 монети відповідно.

В Нацбанку наголошують, що банки мають достатньо готівкових коштів, щоб задовольнити потреби клієнтів як безпосередньо у касах відділень, так і у банкоматах. Банки постійно здійснюють підкріплення банкоматів та відділень готівкою, щоб клієнти завжди за нагальної потреби могли зняти необхідні їм кошти.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: