Небанківські фінустанови адаптуються до нового формату подання звітності

Розширено перелік файлів, які небанківські фінансові установи можуть подавати для тестування подання звітності до Національного банку, інформує прес-служба регулятора.

Тестування подання звітності за ІV квартал 2019 року небанківськими фінансовими установами (НФУ) триває з початку березня в межах проекту «спліт». Його мета – допомогти НФУ адаптуватися до формату подання даних, який використовується в Національному банку, під нагляд та регулювання якого вони перейдуть з 1 липня 2020 року.

На сайті НБУ розміщено реєстр показників тестових файлів звітності, який постійно розширюється, та основні вимоги до їх формування, що дозволить провести тестування за всією сукупністю звітних показників.

Тепер для тестування також відкрито файли з такими показниками.

Для страхових організацій:

IR4 «Дані про діяльність страховика»;

– IR75 «Дані про активи для представлення страхових резервів».

Для кредитних спілок:

– СR3 «Дані про склад активів та пасивів кредитної спілки»;

– CR6 «Дані про кредитну діяльність кредитної спілки»;

– CR7 «Дані про кошти, залучені кредитною спілкою від юридичних осіб».

Для фінансових компаній:

– LR2 «Дані про вартість активів, щодо яких лізингодавцем укладені договори фінансового лізингу та про джерела фінансування нових договорів фінансового лізингу»;

– LR3 «Дані про обсяг і кількість укладених та виконаних договорів фінансового лізингу»;

– LR4 «Дані про укладені та виконані договори факторингу, інформація про рух обсягу дебіторської заборгованості, набутої за договорами факторингу»;

– LR7 «Довідка про укладені та виконані договори з надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, інформація про рух обсягу дебіторської заборгованості за виданими кредитами/позиками».

Для лізингодавців:

– LR2 «Дані про вартість активів, щодо яких лізингодавцем укладені договори фінансового лізингу та про джерела фінансування нових договорів фінансового лізингу»;

– LR3 «Дані про обсяг і кількість укладених та виконаних договорів фінансового лізингу».

Для ломбардів:

– LRD «Дані про діяльність ломбарду».

Також НБУ звертає увагу, що ті НФУ, які ще не долучились до тестування подання звітності, можуть зробити це, попередньо подавши дані для реєстрації на вебпорталі, призначеному для подання звітності до Національного банку. Для цього необхідно поштою надіслати листа на адресу Департаменту статистики та звітності Національного банку з інформацією відповідно до шаблону. Лист має бути підписаний керівником і засвідчений печаткою юридичної особи (за її наявності). Для прискорення реєстрації можна додатково надіслати сканкопію листа на zvit@bank.gov.ua.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: