Акціонерні товариства триматимуть дистанцію

Акціонерні товариства і корпоративні фонди можуть проводити загальні збори дистанційно. Про це повідомляє прес-служба НКЦПФР.

Зокрема, Комісія затвердила Тимчасовий порядок скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів та загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду. Документ набирає чинності з моменту його опублікування на вебсайті регулятора.

Тимчасовий порядок діятиме лише на період запровадженого Кабінетом Міністрів України карантину і ще протягом трьох місяців після дати його завершення. Відповідно до цього Порядку можуть бути проведені:

– річні загальні збори акціонерів за результатами 2019 фінансового року;

– позачергові загальні збори акціонерів у випадках їх скликання;

– річні загальні збори учасників корпоративного фонду у 2020 році за результатами 2019 фінансового року;

– позачергові загальні збори учасників корпоративного фонду у випадках їх скликання.

Дистанційний порядок проведення загальних зборів передбачає, що емітент повинен мати договір з Центральним депозитарієм, вимоги до якого встановлені цим Тимчасовим порядком. Акціонери ж повинні взаємодіяти з депозитарною установою, з якою у них укладено договір щодо обслуговування рахунку в цінних паперах.

«Система для проведення дистанційних зборів акціонерів на період карантину буде базуватися на існуючій інфраструктурі Центрального депозитарію та депозитарних установ. Емітенти будуть взаємодіяти з Центральним депозитарієм на підставі договору, вимоги до якого встановлені цим Тимчасовим порядком, а акціонери – з депозитарними установами, з якими у них укладено договір з обслуговування рахунку в цінних паперах. Через депозитарну систему інформація потраплятиме від емітента до акціонерів, і в зворотному порядку до емітента будуть потрапляти результати голосування акціонерів», – прокоментував суть нового порядку Максим ЛІБАНОВ, Член НКЦПФР.

Комісія звертається до всіх акціонерних товариств і корпоративних фондів з проханням не наражати на небезпеку життя та здоров’я своїх співробітників і акціонерів поки у крані діє карантин і проводити такі важливі корпоративні події, як загальні збори, не у звичайному порядку, а дистанційно.

Слід нагадати, що 30 березня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», який дозволив відтермінувати строки проведення річних загальних зборів за результатами 2019 року і строки розкриття річної інформації та дозволив провести загальні збори дистанційно за Тимчасовим порядком, який розробить і затвердить своїм рішенням НКЦПФР.

Більш детально – у Рішенні НКЦПФР «Про затвердження Тимчасового порядку скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів та загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: