Як банківські установи списуватимуть знецінені фінансові активи

Нацбанк визначив критерії для списання знецінених фінансових активів банків за рахунок резервів під очікувані збитки. Це дозволить банкам позбавитися від непрацюючих кредитів, інформує прес-служба регулятора.

Банк може списати знецінені фінансові активи у разі відсутності обґрунтованих очікувань щодо їх відновлення. Списання відбувається, якщо за таким активом сформовано резерв відповідно до вимог МСФЗ 9 «Фінансові інструменти» у повній сумі його валової балансової вартості та наявні один або кілька з таких критеріїв:

– прострочення погашення суми боргу або його частини становить понад 36 місяців;

– за попередні 36 місяців банком не отримано суттєвих платежів (більше 10% від балансової вартості такого активу);

– банком не отримано суттєвих надходжень від реалізації застави чи звернення стягнення на забезпечення, або банк не мав доступу/права викупу/стягнення застави протягом попередніх 36 місяців;

– банк тричі поспіль не зміг здійснити продаж такого фінансового активу;

– у банку є інформація, що заборгованість за цим активом була списана іншим банком.

Банк не має права визначати більш сприятливі критерії зі списання знецінених активів боржників, які є пов’язаними із банком особами.

При цьому списання не є прощенням боргу. Банк може продовжувати заходи з врегулювання заборгованості для її відшкодування.

Банкам доручено щороку, починаючи з 2020 року, до 1 жовтня аналізувати знецінені активи на предмет наявності цих критеріїв та списувати їх. Відповідна інформація має надаватися Національному банку до 1 листопада поточного року.

Зазначені норми визначені Постановою Правління НБУ від 13 квітня 2020 року №49 «Про затвердження Положення про визначення критеріїв для списання знецінених фінансових активів банків України за рахунок оціночних резервів під очікувані кредитні збитки», яка набрала чинності з 15 квітня 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: