У І кварталі Держфінмоніторинг підготовив 239 узагальнених матеріалів щодо порушень у сфері фінансового моніторингу

Відомство оприлюднило звіт про свою діяльність у січні-березні 2020 року.

УЗАГАЛЬНЕНІ МАТЕРІАЛИ

Зокрема, протягом І кварталу поточного року Держфінмоніторингом підготовлено 239 матеріалів (з них 95 узагальнених матеріалів та 144 додаткових узагальнених матеріалів), які направлено до органів:

– прокуратури України – 34 матеріали (з них 5 узагальнених матеріалів та 29 додаткових узагальнених матеріалів);

– Національного антикорупційного бюро України – 39 матеріалів (з них – 3 узагальнені матеріали та 36 додаткових узагальнених матеріалів);

– Служби безпеки України – 41 матеріал (з них 11 узагальнених матеріали та 30 додаткових узагальнених матеріалів);

– Державної фіскальної служби України – 75 матеріалів (з них 43 узагальнені матеріали та 32 додаткові узагальнені матеріали);

– Національної поліції України – 44 матеріали (з них 33 узагальнені матеріали та 11 додаткових узагальнених матеріалів);

– Державного бюро розслідувань –  6 додаткових узагальнених матеріалів.

У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 14,8 млрд. грн.

Держфінмоніторингом приділяється особлива увага розслідуванню фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна.

Так, протягом І кварталу 2020 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 47 матеріалів (4 узагальнені матеріали та 43 додаткові узагальнені матеріали), які пов’язані з підозрою у корупційних діяннях, зокрема, до органів:

– Національного антикорупційного бюро України – 39 матеріалів (з них 3 узагальнені матеріали та 36 додаткових узагальнених матеріалів);

– прокуратури України – 2 додаткові узагальнені матеріали;

– Служби безпеки України – 4 додаткові узагальнені матеріали;

– Державної фіскальної служби України – 1 додатковий узагальнений матеріал;

– Національної поліції України – 1 узагальнений матеріал.

У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 161,4 млн. грн.

МІЖВІДОМЧЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

З метою підвищення ефективності міжвідомчого співробітництва протягом звітного періоду Держфінмоніторингом вживалися координаційні заходи щодо виконання відповідними державними органами Плану дій щодо удосконалення національної системи фінансового моніторингу за результатами 5 раунду оцінки України Комітетом Ради Європи MONEYVAL. Так, Держфінмоніторингом забезпечено узагальнення інформації, наданої державними та правоохоронними органами про хід виконання Плану дій та направлено зведену інформацію до Кабінету Міністрів України.

ЗАКОНОДАВЧА ТА МЕТОДОЛОГІЧНА РОБОТА

У рамках законодавчих ініціатив Держфінмоніторингом протягом звітного періоду з метою приведення у відповідність до оновленого Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», а також на виконання доручень Уряду розроблено 32 проекти нормативно-правових актів.

Також у І кварталі 2020 року Держфінмоніторингом проведено та оприлюднено огляд на тему «Використання неприбуткових організацій в незаконних цілях».

У рамках методологічної роботи протягом І кварталу 2020 року представники Держфінмоніторингу взяли участь у 22 освітніх заходах.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

У напрямі міжнародного співробітництва взято участь у:

– засіданнях Робочої групи з питань обміну інформацією Егмонтської групи підрозділів фінансових розвідок (ПФР);

– робочій зустрічі з представником EU-ACT з метою обговорення питань розробки Посібника щодо здійснення фінансових розслідувань, забезпечення розбудови спроможностей ПФР, а також підготовки плану професійної підготовки персоналу ПФР;

– засіданні оцінювачів Комітету MONEYVAL за результатами виїзної місії до Словацької Республіки з метою обговорення проекту звіту підготовленого за результатами проведення в рамках 5-го раунду взаємної оцінки Словацької Республіки, який підготовлено оцінювачами Комітету MONEYVAL.

Крім того, в рамках співпраці з Комітетом Ради Європи MONEYVAL Держфінмоніторингом було направлено до Секретаріату Комітету оновлену інформацію до другого Звіту про прогрес в рамках 5-го раунду оцінки України. Звіт планується до розгляду на черговому Пленарному засіданні Комітету MONEYVAL.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: