Якою є заборгованість позичальників неплатоспроможних банків

Позичальники банків, які ліквідуються, мають заборгованість від десятків тисяч до декількох мільярдів гривень, повідомляє прес-служба ФГВФО.

Фонд гарантування вкладів на своєму офіційному сайті опублікував оновлений список усіх позичальників, керівників та колишніх акціонерів неплатоспроможних банків, які повинні повернути свої борги відповідно до рішень судів. Перелік боржників, який включає юридичних і фізичних осіб, а також суми їх заборгованостей, оновлений станом на 1 квітня 2020 року.

Цей список корегується, оскільки Фонд продає права вимоги за кредитами на аукціонах (торгах) у процесі ліквідації банку, а також з’являються нові судові рішення щодо стягнення коштів із боржників неплатоспроможних банків.

До цього списку не включаються позичальники так званих «зомбі»-банків, оскільки щодо таких установ ухвалені судові рішення про неправомірність віднесення їх до категорії неплатоспроможних. Внаслідок цього Фонд не має змоги здійснювати належне управління їхніми активами і, відповідно, не має можливості задовольняти вимоги кредиторів таких банків.

Список боржників неплатоспроможних банків оновлюється на сайті Фонду щоквартально.

Слід нагадати, що введення тимчасової адміністрації до банку або його ліквідація не припиняють дію кредитних договорів – повертати взяті в кредит кошти необхідно. Адже погашення боргів за зобов’язаннями щодо таких банків є одним із джерел розрахунку з їхніми кредиторами.

Більш детально – у Списках усіх позичальників, керівників та колишніх банківських акціонерів ліквідованих банків, які ще мають повернути свої борги, згідно з рішенням суду в розрізі банків

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: