Підприємства, що становлять суспільний інтерес, перейдуть на новий формат звітності

У червні підприємства, що становлять суспільний інтерес, зможуть складати свою звітність у новому форматі, зазначається у повідомленні прес-служби НКЦПФР.

Українська ІТ-компанія JEVERA обрана розробником програмного забезпечення, яке дозволить підприємствам, що становлять суспільний інтерес, складати фінансову звітність у форматі iXBRL відповідно до таксономії UA МСФЗ XBRL. Завершення розробки ПЗ очікується у червні цього року.

Відповідно до вимог Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підприємства, що становлять суспільний інтерес, з 1 січня 2021 року повинні подавати фінансову звітність через «єдине вікно» одразу всім регуляторам в уніфікованому електронному форматі іXBRL, підготовлену відповідно до Таксономії UA XBRL МСФЗ. Система фінансової звітності створюється на базі Центру збору фінансової звітності, операційне управління яким здійснює НКЦПФР.

Розробку програмного забезпечення замовив і профінансував Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» за запитом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та інших державних інституцій, які є користувачами Системи фінансової звітності, зокрема Міністерством фінансів України, Національним банком України, Нацкомфінпослуг, Державною службою статистики. Запит на закупівлю послуг з розробки програмного забезпечення був оголошений у грудні 2019 року і тривав до січня 2020 року.

Слід зазначити, що підприємства, які становлять суспільний інтерес, Закон «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» відносить, зокрема, великі підприємства, банки, страхові компанії, недержавні пенсійні фонди, інші фінансові установи (крім тих, що належать до мікропідприємств та малих підприємств), кредитні спілки, акціонерні товариства, щодо акцій яких здійснено публічну пропозицію та/або акції яких допущені до торгів на фондовій біржі, певні суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях. Загальна кількість таких підприємств становить близько 5000.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: