Як зміниться саморегулювання на ринку небанківських фінансових послуг

Національний банк провів онлайн-конференцію, на якій обговорювалося питання регулювання саморегулівних організацій. Про це повідомляє прес-служба Ліги страхових організацій України.

Близько 60 експертів небанківських фінансових ринків України обговорили статті 26-28 проекту закону «Про фінансові послуги та діяльність з надання фінансових послуг». У проекті пропонується визнати, що «саморегулівна організація (СРО) – неприбуткове об’єднання надавачів фінансових або супровідних послуг, якому було надано статус саморегулівної організації регулятором та яке має повноваження, передбачені законами та нормативно-правовими актами регулятора».

Виступаючи перед учасниками обговорення, Президент ЛСОУ Олександр ФІЛОНЮК зазначив, що сьогодні страховий ринок України має унікальну можливість створити свою саморегулівну організацію та нагадав, що 10 жовтня 2008 року Ліга серед 55 інших громадських об’єднань підписала Меморандум про наміри щодо взаємного співробітництва у галузі сприяння розвитку саморегулювання підприємницької та професійної діяльності в Україні. «Наступний етап – змістовне наповнення нормативної бази щодо діяльності СРО в Україні», – додав він.

Так, згідно з презентацією НБУ, статус СРО надається об’єднанню (асоціації) учасників ринку окремим рішенням регулятора, який визначає відповідні вимоги; підлягає повноцінному нагляду з боку регулятора; має об’єднувати 75% (за обсягом активів) надавачів відповідних послуг. При цьому може існувати лише одна для кожного виду діяльності (або одна СРО для декількох видів діяльності), яка об’єднує лише надавачів послуг з відповідними ліцензіями/дозволами, і після створення всі надавачі відповідних послуг мають стати учасниками з СРО або втратити право надавати послуги.

Серед повноважень СРО, прописаних у проекті:

– впровадження норм професійної етики для членів об’єднання учасників ринку;

– розробка і затвердження методичних рекомендацій щодо провадження певного виду діяльності;

– впровадження ефективних механізмів розв’язання спорів, пов’язаних з діяльністю членів об’єднання;

– моніторинг дотримання членами об’єднання статуту, внутрішніх документів об’єднання та норм професійної етики.

Якщо за результатами здійснення нагляду виявлено, що СРО не належним чином здійснює функції, які на неї покладено, або не здійснювала таких функцій протягом шести місяців поспіль, регулятор може позбавити статусу СРО.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: