Ринок лізингу п’ятий рік поспіль демонструє тенденцію до зростання

Український ринок лізингу продовжує залишатися флагманом зростання на ринку фінансових послуг, інформує Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців».

Згідно зі статистикою, оприлюдненою Нацкомфінпослуг, за результатами 2019 року український ринок лізингу п’ятий рік поспіль демонструє тенденцію до зростання.

Вартість лізингових угод, укладених протягом минулого року у порівнянні з 2018 роком зросла на 14,5% і склала 24648 млн. грн. У порівнянні з 2017 роком вона зросла на 92%. Розмір портфелю лізингових компаній протягом 2019 року зріс майже на 11% і склав 27746 млн. грн. Зростання портфелю у порівнянні з 2017 роком склало 23%.

Стійка позитивна динаміка ринку лізингу протягом останніх років спричинена низкою сприятливих факторів, серед яких стабільність національної валюти, активний вихід українського виробника на європейські ринки, лібералізація економіки, а також підвищення фінансової грамотності населення та бізнесу. Зокрема, ознайомлення з особливостями фінансового лізингу як інструменту фінансування дозволяє малому та середньому бізнесу скористатися його доступністю та перевагами перед кредитом.

Ще одним з факторів стало більш активне залучення лізинговими компаніями зовнішнього фінансування. Так, розмір залучених банківських кредитів склав близько 5,8 млрд. грн., що становить близько 30% від загального обсягу фінансування. У порівнянні з попереднім роком зростання склало 20%. Крім того, в обсягах залучених коштів зростає питома вага облігацій, емітованих лізинговими компаніями. У 2019 році таким чином було залучено 255 млн. грн. (у 2018 році – 148 млн. грн.).

Новим джерелом фондування (якого взагалі не було минулого року) стало залучення коштів від міжнародних фінансових організацій, розмір якого склав майже 500 млн. грн. (близько 2,5% від загального фінансування).

Згідно з даними Нацкомфінпослуг, на три найбільші лізингові компанії припадає 56% портфелю і 59% нового бізнесу, а на першу десятку – вже 80% і 83% ринку відповідно.

Протягом 2019 року найчастіше фінансувалися такі предмети лізингу:

– транспортні засоби – 16450 млн. грн. або 63% від загальної суми договорів;

– техніка, машини та устаткування для сільського господарства – 6701 млн. грн. (25,5%);

– будівлі та споруди – 1109 млн. грн. або 4% від загальної суми договорів;

– будівельне обладнання та техніка – 1069 млн. грн. або 4% від загальної суми договорів.

Слід зазначити, що частка Асоціації у загальному ринку лізингу також зростає, сягнувши 81% від загальноукраїнського обсягу нового бізнесу (зростання на 10%). Частка в обсязі загального портфелю протягом 2019 року виросла на 9% і склала 68%.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: