Державні банки потребують докапіталізації

Рада з фінансової стабільності наголошує на необхідності прискорення реформи державних банків, передає прес-служба Міністерства фінансів.

Діяльність банківських установ, що перебувають у державній власності, стала ключовим питанням першого у цьому році засідання Ради, яке відбулося минулого тижня за участі керівників Мінфіну, НБУ та інших регуляторів фінансового ринку.

Аналіз стану активів «Укрексімбанку» та «Ощадбанку», проведений НБУ протягом січня 2017 року, виявив погіршення якості ряду кредитів у 2016 році. Дисципліна обслуговування кредитів багатьма великими позичальниками суттєво погіршилася, а окремі компанії взагалі зупинили їх обслуговування. Це спричинило зростання потреби у додатковій капіталізації банків у поточному році. Остаточну суму докапіталізації буде визначено з урахуванням можливих позитивних ефектів реструктуризацій частини боргів, проведених на базі Закону «Про фінансову реструктуризацію». На даний момент державні банки дотримуються вимог НБУ до розміру регулятивного капіталу.

Учасники зустрічі домовились переглянути та оновити «Засади стратегічного реформування державного банківського сектору», затверджені у лютому 2016 року відповідним рішенням Кабінету міністрів. Оскільки після переходу ПАТ КБ «Приватбанк» у державну власність, частка державних банків у банківській системі перевищила 50%, зазначений документ необхідно актуалізувати.

Міністерство фінансів також поінформувало учасників засідання про завершення розробки законопроекту, що передбачає важливі зміни стандартів корпоративного управління державних банків через створення незалежних наглядових рад. Законопроект буде подано для розгляду парламентом протягом найближчих тижнів.

Серед іншого у ході засідання Ради з фінансової стабільності було відзначено покращення макроекономічних умов роботи фінансового сектору, зокрема прискорення темпів економічного зростання. Водночас, з’явилися додаткові інфляційні ризики, а тому поточний прогноз зміни Індексу споживчих цін Нацбанку на рівні 9,1% на кінець 2017 року знаходиться ближче до верхньої межі цільового діапазону 8% +/-2%. При цьому фіскальна політика залишається стриманою, а дефіцит бюджету знаходиться в межах визначених орієнтирів. Обмінний курс гривні стабілізувався після періоду підвищеної турбулентності у грудні-січні, у подальшому, протягом 2017 року фундаментальні умови мають сприяти збереженню помірної волатильності курсу. Також зростають ризики через відновлення військових дій на сході України.

Крім того, учасники засідання обговорили питання розвитку ринку страхування життя, який є складовою інфраструктури системи пенсійного забезпечення України. Цей сегмент страхового ринку на сьогодні є вузьким і не формує належним чином довгострокової ресурсної бази для фінансового сектору. Водночас, якість активів компаній – ключових учасників ринку є високою. Рада з фінансової стабільності вирішила сприяти реалізації ініціатив Нацкомкомфінпослуг, що дають змогу збільшити потенціал зростання ринку страхування життя та рівня захисту прав споживачів.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: